Leczenie pod mikroskopem Łask
Niektóre zabiegi jeszcze kilkanaście lat temu wiązały się ze skomplikowanym i czasochłonnym procesem. Jednym z nich jest owiane złą sławą leczenie kanałowe, które wymagało wcześniejszego zatruwania zęba, a sama procedura oczyszczania kanałów zajmowała całkiem sporo czasu. Jednakże stomatologia ciągle wynajduje nowe rozwiązania, mogące ułatwić leczenie stomatologiczne oraz zwiększyć jego komfort. W przypadku „kanałówki” takim rozwiązaniem jest mikroskop stomatologiczny.
Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Łasku
Dzięki mikroskopom stomatologicznym w endodoncji (dziedzinie stomatologii, w której zakres wchodzi rozpoznawanie i leczenie chorób miazgi zębowej oraz tkanek okołowierzchołkowych) nastąpił swego rodzaju przełom. Z ich udziałem przeprowadzenie złożonego oraz mozolnego zabiegu w części przypadków stało się możliwe nawet w trakcie jednej wizyty. Oczywiście, sam w sobie mikroskop bardzo ułatwia proces, jednakże największy wpływ na komfort i czas leczenia mają umiejętności oraz doświadczenie stomatologa, posługującego się nowoczesnym sprzętem.
Leczenie mikroskopem krok po kroku
Wpierw należy zaznaczyć, że mikroskopy stomatologiczne stosuje się w określonych przypadkach, a jego użycie zależy od decyzji lekarza. W klinice Dentylion do każdego Pacjenta podchodzimy kompleksowo, toteż rozpoczynamy leczenie od wykonania dokładnej diagnostyki (badania pokroju RTG czy tomografia komputerowa w technologii 5x5HD), aby precyzyjnie określić problem i dopasować leczenie do indywidualnych uwarunkowań zdrowotnych Pacjentów. Jeżeli nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań, a wykorzystanie mikroskopu uznano za konieczne, możemy przejść do zabiegu:
- Pierwszym krokiem jest dokładne znieczulenie obszaru zabiegowego, dbamy bowiem o to, żeby przeprowadzony przez nas zabieg był bezbolesny. Jeśli Pacjent przejawia dentofobię (lęk przed leczeniem stomatologicznym), może skorzystać z gazu rozweselającego. Ma on działanie odprężające, obniża poziom stresu i jest przy tym wyjątkowo bezpieczny.
- Następnie przystępujemy do założenia klamry i koferdamu, mających za zadanie zapobiec przedostawaniu się substancji użytych podczas zabiegu do jamy ustnej.
- W tym momencie przechodzimy do głównej części procedury. Przy pomocy mikroskopu stomatolog uzyskuje wielokrotne powiększenie pola zabiegowego i dokładnie lokalizuje kanały oraz je oczyszcza. Usuwa także zainfekowaną miazgę z komory zębowej.
- Aby upewnić się, że wszystkie kanały zostały starannie wyczyszczone, lekarz mierzy ich długość przy pomocy zaawansowanego endometru i sprawdza, czy nie pozostały żadne niepożądane resztki zainfekowanych tkanek oraz porównuje długość kanału mierzonego cyfrowo, z jego rzeczywistymi wymiarami.
- Kanały są wielokrotnie płukane dedykowanymi środkami w celu usunięcia wszelkich bakterii i zabezpieczeniu przed stanem zapalnym.
- Kanały szczelnie wypełnia się gutaperką na bazie naturalnych substancji. Gdy już to zrobimy, rekonstruujemy ząb za pomocą światłoutwardzalnych wypełnień lub wkładów koronowo-korzeniowych przy większych ubytkach.
- Końcowym etapem leczenia jest powtórne wykonanie zdjęć RTG i tomografii komputerowej w celu kontroli, czy nie występują niechciane powikłania. Aparatura emituje niską dawkę promieniowania, przez co badanie jest bardzo bezpieczne.
Mikroskopowe leczenie kanałowe bez bólu
Nasza klinika dba o bezbolesne przeprowadzenie leczenia kanałowego. Aby to osiągnąć, zaopatrzyliśmy się w bardzo wysokiej jakości znieczulenia, eliminujące wszelkie nieprzyjemne odczucia. Ważną rolę odgrywają także umiejętności i doświadczenie naszych ekspertów, którzy na każdym kroku dbają o komfort Pacjentów. Natomiast jeśli któryś z nich cierpi na dentofobię (lęk przed leczeniem stomatologicznym), proponujemy zastosowanie gazu rozweselającego. Jest on jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z lękiem przed zabiegiem dentystycznym. Używany jest nie tylko w stomatologii, ale szeroko pojętej medycynie. Gaz rozweselający ma odprężające działanie, dlatego szczególnie rekomendujemy go osobom cierpiącym na padaczkę lub choroby serca, ponieważ wyraźnie obniża poziom stresu i minimalizuje ryzyko ataków związanych z tymi chorobami.
Kiedy leczenie kanałowe jest niezbędne?
Leczenie kanałowe to ostatnia deska ratunku przed usunięciem zęba. Jego przeprowadzenie jest konieczne, gdy miazga zębowa podda się stanowi zapalnemu powodowanemu przez bakterie próchnicze lub zgorzel. Objawia się to poprzez intensywne i narastające bóle zęba. Aby wcześnie wykryć problemy i uniknąć „kanałówki”, należy regularnie przeprowadzać wizyty kontrolne, które pozwolą lekarzowi wcześnie wykryć niepokojące problemy oraz podjąć odpowiednie działania zapobiegawcze. W ten sposób możemy oszczędzić sobie bardziej złożonego leczenia i przyszłych powikłań.
Filozofią kliniki Dentylion jest ratowanie naturalnych zębów, nie ich usuwanie. Gdy utracimy choćby jeden z nich, naturalna równowaga jamy ustnej zostaje naruszona. Uzębienie zaczyna mocniej się ścierać i jest coraz bardziej rozchwiane, prowadząc do jego wypadania. Wówczas mamy do czynienia z klasycznym efektem domina – tracąc jeden ząb, stopniowo zaczniesz tracić resztę.
Cyfrowe zabiegi endodontyczne
Oferujemy całkowicie nowy obraz endodoncji, wszelkie procedury związane z leczeniem kanałowym można przeprowadzić podczas jednej wizyty. W trakcie zabiegu lekarz wspomaga się obrazem uzyskiwanym za pośrednictwem tomografii komputerowej, co pozwala mu lokalizować oraz oczyszczać kanały zębowe z bezkonkurencyjną precyzją. Oprócz tego możliwa jest wstępna wirtualna symulacja leczenia, która pozwala na zminimalizowanie ryzyka niechcianych powikłań. Efekty leczenia można zobaczyć, zanim Pacjent zajmie miejsce na fotelu dentystycznym.
Co możesz teraz zrobić?
Jeśli cierpisz na nieznośny ból, który nie pozwala ci normalnie funkcjonować, umów się na wizytę w Dentylionie! Nasi eksperci wspomogą Cię swoimi umiejętnościami oraz doświadczeniem i na pewno znajdą rozwiązanie problemów trapiących Twój uśmiech! Aby zapisać się na wizytę, skontaktuj się z nami pod numerem 601 149 147 lub wypełniając formularz.