Implanty - 
Twoje "trzecie" zęby

DLACZEGO IMPLANTY

Leczenie implantologiczne polega na wprowadzeniu w miejscu po usuniętych zębach nowych orzeni-implantów. Na nich przy pomocy łączników tworzy się korony, mosty lub całe protezy odtwarzające wygląd naturalnych zębów. Tytanowe implanty zrastają się z kością jak złamana ręka, gdyż  traktowane są jak własna kość. Dzięki implantom możemy mieć własne "trzecie zęby" poprawiające komfort życia. 

Etap 1: planowanie

ustalenie ilości, miejsca i rozmiaru wprowadzonych implantów. Dzięki technologii dostępnej w naszym gabinecie cała diagnostyka odbywa się w jednym miejscu. Po wykonaniu zdjęcia CBCT trójwymiarowo planujemy przebieg dalszego leczenia.

Etap 2: chirurgiczny

włożenie implantu, po którym w okresie gojenia następuje jego zrośnięcie z kością. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu i przebiega bezboleśnie. Dokładne planowanie w pierwszym etapie pozwala na sprawne i bez niespodzianek wykonanie etapu drugiego.

mood

Etap 3: protetyczny

odbudowa brakujących zębów. W zależności od ilości i rozmieszczenia brakujących zębów stosuje się różne rozwiązania protetyczne. Poszczególne rozwiązania są opisane poniżej

Feature Media

IMPLANTY ZAPOBIEGAJĄ ZMIANOM W WYGLĄDZIE TWARZY

Utrata zębów i następnie kości może doprowadzić do cofnięcia się łuków zębowych i do zmiany struktury twarzy (przybliżenie podbródka do nosa, zwężenie podbródka) pojawia się wtedy tzw. efekt twarzy Baby Jagi. Powoduje to,że skóra naszej twarzy nie znajduje oparcia i wiotczeje. Wtedy wyglądamy na osobę starszą niż w rzeczywistości. Implant przejmuje funkcje korzenia naturalnego zęba, przenosi siły żucia na kość dzięki czemu hamowany jest proces zaniku. To sprawia, że kość oraz dziąsło pozostają prawidłowo ukształtowane..

Jak implanty mogą zmienić Twoje życie.

Implanty w przypadku braku pojedynczego zęba.


Każdy może stracić ząb. Wystarczy moment chwila nieuwagi. Implanty rozwiązują problem braków pojedynczych zębów w sposób naturalny i niewidoczny.

W miejscu, gdzie w kości znajdował się naturalny ząb, stomatolog umieszcza niewielki korzeń- implant. Zazwyczaj zajmuje to tyle samo czasu, co standardowe leczenie. Na czas gojenia tymczasowa odbudowa protetyczna uzupełnia brak zębowy. Po tym okresie mocuje docelową koronę, która daje poczucie komfortu, jak naturalny ząb.

To twój wybór: klasyczny most cementowany czy implant?

Alternatywnym sposobem uzupełnienia brakującego zęba może być most cementowany. Wymaga to jednak oszlifowania sąsiadujących, zdrowych zębów, które są filarami mostu i stanowią dla niego podporę


 

Implanty w przypadku większych braków w uzębieniu

Implanty zębowe są używane nie tylko w celu uzupełnienia pojedynczych braków

Niewielkie tytanowe śruby stanowią przełom w medycynie. W przypadku kilku braków zębowych implanty są również doskonałym rozwiązaniem. Jeśli w łuku brakuje trzech lub więcej zębów, możesz zdecydować się na rozwiązanie alternatywne- most mocowany na implantach. W tym przypadku nowe korony są łączone ze sobą przęsłem (jak w tradycyjnym moście) i w zależności od rozległości braku- podpierane na stabilnej i bezpiecznej bazie.
Baza składa się z dwóch lub większej liczby implantów, które stanowią filary dla tego typu rozwiązania.   

To twój wybór klasyczna proteza czy implanty

Jednym z możliwych rozwiązań jest klasyczny most. W przypadku takiego rozwiązania często zdrowe zęby sąsiadujące z brakiem muszą zostać wykorzystane (oszlifowane) w celu zapewnienia podtrzymania dla mostu. Stanowią one podstawę i mocowanie dla koron filarowych mostu. W przypadku, gdy zęby są zdrowe, proces szlifowania oznacza nieodwracalną utratę ochronnej warstwy szkliwa w wyniku czego, zęby staja się bardziej obciążone. W wielu przypadkach skraca to ich średnią długość życia.

 

Jak implanty mogą zmienić Twoje życie.

Implanty w przypadku bezzębia


W sytuacji gdy nie masz zębów w żuchwie lub szczęce z implantami znów będziesz mógł się uśmiechać

Wystarczy od dwóch do czterech nowych korzeni, aby zapewnić stabilne utrzymanie dla ruchomej (wyjmowanej) protezy całkowitej. Natomiast most okrężny (uzupełnienie stałe - niewyjmowane) może być zamocowane już na czterech lub sześciu implantach (optymalnie 6-8). Dzięki takiemu rozwiązaniu proteza nie ulegnie poluzowaniu, co bezpośrednio wpływa na poprawienie komfortu spożywania posiłków

Twoja całkowita proteza może być przymocowana do implantów za pomocą systemu zaczepów precyzyjnych, składającego się z dwóch komponentów. Jeden element jest na stałe przymocowany do implantu, natomiast drugi jest umieszczony w protezie. Elementy zatrzaskują się ze sobą i Twoja proteza jest stabilnie i bezpiecznie zamocowana.

W przypadku konieczności czyszczenia protezy można ją w bardzo prosty sposób zdjąć oraz założyć ponownie.

Jeśli chcesz mieć uzupełnienie przymocowane do implantów na stałe ( bez konieczności wyjmowania, funkcjonujące jak własne zęby) doskonałym rozwiązaniem jest most okrężny co najmniej cztery lub sześć implantów jest potrzebnych do wykonania tego typu pracy. Takie uzupełnienie protetyczne jest na stałe mocowane i ruchoma proteza nie jest już potrzebna.

Nowe korzenie zębowe są umieszczane w kości szczęki lub żuchwy podczas jednej wizyty. Po zakończeniu procesu gojenia , implanty są całkowicie zintegrowane z kością i stają się jej częścią. Następnie, na implantach może zostać zamocowana proteza lub nowy most. Przy odpowiednich warunkach klinicznych można most lub protezę zamocować natychmiast po wszczepieniu implantów.


 

To twój wybór klasyczny most czy implanty?

Jednym z rozwiązań jest klasyczny most. W przypadku takiego rozwiązania

Niewielkie tytanowe śruby stanowią przełom w medycynie. W przypadku kilku braków zębowych implanty są również doskonałym rozwiązaniem. Jeśli w łuku brakuje trzech lub więcej zębów, możesz zdecydować się na rozwiązanie alternatywne- most mocowany na implantach. W tym przypadku nowe korony są łączone ze sobą przęsłem (jak w tradycyjnym moście) i w zależności od rozległości braku- podpierane na stabilnej i bezpiecznej bazie. Baza składa się z dwóch lub większej liczby implantów, które stanowią filary dla tego typu rozwiązania.

To Twój wybór: klasyczny most czy implanty?

Jednym z możliwych rozwiązań jest klasyczny most. W przypadku takiego rozwiązania często zdrowe zęby sąsiadujące z brakiem muszą zostać wykorzystane (oszlifowane) w celu zapewnienia podtrzymania dla mostu. Stanowią one podstawę i mocowanie dla koron filarowych mostu. W przypadku, gdy zęby są zdrowe, proces szlifowania oznacza nieodwracalną utratę ochronnej warstwy szkliwa w wyniku czego, zęby staja się bardziej obciążone. W wielu przypadkach skraca to ich średnią długość życia.

 W momencie gdy ubytek znajduje się w bocznym odcinku (z tyłu) i nie jest ograniczony zębem własnym (brak skrzydłowy), dentysta może zaoferować uzupełnienie braku ruchomą protezą częściową. Podobnie może być w przypadku, gdy przestrzeń po brakujących zębach będzie zbyt duża dla klasycznego mostu. Prosta, ruchoma proteza częściowa jest utrzymywana na zębach własnych za pomocą metalowych

 

Mega ISQ - znana stabilizacja implantu


Mega ISQ pozwala nam zmierzyć stabilność implantów, dzięki nieinwazyjnej procedurze, która trwa zaledwie kilka sekund.

Dlatego dokładne pomiary stabilności implantów zapewniają sukces leczenia. Jest dość dowodów na to, że wysoki poziom stabilizacji pierwotnej pozwala na natychmiastowe obciążenie podczas gdy jej niski poziom przemawia za odłożeniem w czasie  pozwalając na gojenie i jego monitorowanie. Podczas wszczepiania implantu trudno ocenić obiektywnie jego stabilność opierając się wyłącznie na czuciu w ręce i wartości momentu obrotowego, którego nie można zmierzyć przed samym, odroczonym obciążeniem. Nie ma możliwości porównania stabilności implantu a przez to oceny i monitorowania procesu osseointegracji. Mega ISQ nie tylko mierzy stabilizację pierwotną implantu ale także pozwala na następne pomiary porównawcze monitorujące proces wgajania i decydujące o opytmalnym czasie na odbudowę implantówSmart peg

Smart peg mocowany jest do implantu


Your image

Sonda magnetyczna stymuluje bezdotykowo Smart peg

Lorenzo Pope

Wartość ISQ jest generowana i wyświetlana na wyświetlaczach

IMPLANTY

Stosujemy implanty sprawdzonych producentów wybierając materiały najwyższej jakości. Marki premium stosowane w naszym gabinecie to:

Ankylos Densply Sirona
Straumann

Dlaczego warto założyć implanty gdy brakuje zębów?

 

Dlaczego warto założyć implanty gdy brakuje zębów?

Implanty stanowią wysoce zaawansowane technicznie sztuczne korzenie zębów. Zapewniają najlepszą stabilną podstawę dla pojedynczych koron, większości mostów czy protez zębowych. Dzięki zastosowaniu rozwiązań implantologicznych możesz się spodziewać wielu korzyści mających wpływ na zdrowie oraz poprawę jakości Twojego życia. 

* DZIĘKI IMPLANTOM CHRONISZ SWOJE ZDROWE ZĘBY 

Odbudowa na implancie nie wymaga spiłowywania i niszczenia sąsiednich zdrowych zębów. Przy tradycyjnych rozwiązaniach protetycznych stosowanych do tej pory, takich jak np. mosty, umocowanie koron wymagało oszlifowania zębów sąsiednich. Korona oparta na implancie nie wymaga oparcia zębów sąsiadujących, zatem nie ma też konieczności niszczenia żadnego ze zdrowych zębów poprzez ich szlifowanie.

* IMPLANTY ZAPOBIEGAJĄ ZANIKOWI KOŚCI I UTRACIE INNYCH ZĘBÓW 

Korzeń zdrowego zęba przenosi siłę żucia na kość żuchwy lub szczęki, dzięki czemu ząb jest stabilny. Jeśli utracimy jeden bądź więcej zębów, siły te przestaną działać, w wyniku czego dochodzi do stopniowego zaniku kości. Zanik kości w konsekwencji powoduje utratę kolejnych zębów, które pozbawione otaczającej je kości ulegają wypadnięciu. Zanik kości jest powodem tak dużej ilości ludzi w Polsce z całkowitym bezzębiem.

* IMPLANTY ZAPOBIEGAJĄ ZMIANOM W WYGLĄDZIE TWARZY 

Utrata kości może doprowadzić do cofnięcia się łuków zębowych i do zmiany struktury twarzy (przybliżenie podbródka do nosa, zwężenie podbródka) pojawia się wtedy tzw. efekt twarzy Baby Jagi. Utrata zęba i kości powoduje, że skóra naszej twarzy nie znajduje oparcia i wiotczeje. Wtedy wyglądamy na osobę starszą niż w rzeczywistości. Implant przejmuje funkcje korzenia naturalnego zęba, przenosi siły żucia na kość dzięki czemu hamowany jest proces zaniku. To sprawia, że kość oraz dziąsło pozostają prawidłowo ukształtowane.

*  DZIĘKI IMPLANTOM NIE MA KONIECZNOŚCI STOSOWANIA WYPADAJĄCYCH PROTEZ 

Korzystanie ze standardowej protezy może się okazać bolesne i niewygodne. Bywa, że jest ona niestabilna, powoduje podrażnienie dziąseł, redukcje kości oraz w dużym stopniu ogranicza sprawność przeżuwania. U osób które mają taką protezę może wystąpić także problem zaburzeń wymowy. Zdejmowana proteza oparta na implantach eliminuje te problemy i przywraca utracony komfort życia.

*  IMPLANTY ODBUDOWUJĄ PEWNOŚĆ SIEBIE I POPRAWIAJĄ JAKOŚĆ ŻYCIA

Zdrowe atrakcyjne zęby są ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Wyglądają i są odczuwalne jak naturalne zęby przez co sprawiają, że możesz jeść to co lubisz, swobodnie się uśmiechać i wyraźniej mówić. Implanty stomatologiczne poprzez swoje funkcje poprawiają wygląd i dodają pewności siebie. Pełne i zdrowe uzębienie wpływa na proces gryzienia i żucia pokarmów co w rezultacie zapewnia prawidłowy proces trawienia.

Sample image
Sample image

Dla kogo są najlepsze implanty?

 

Dla kogo są najlepsze implanty?

Jak pokazują badania stan uzębienia Polaków jest bardzo zły. Wbrew pozorom problem ten nie dotyczy tylko osób starszych. Utrata zęba w każdym wieku jest wskazaniem do jego uzupełnienia. Leczenie z pomocą implantów stomatologicznych jest obecnie najmniej inwazyjną metodą. 

Implanty są najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się atrakcyjnym wyglądem, zdrowiem jamy ustnej oraz poczuciem pewności siebie. Najchętniej i najczęściej wybierane są przez ludzi aktywnych zawodowo, dla których utrata naturalnego uzębienia jest poważnym problemem. 

Dotyczy to w szczególności tych, którzy ze względu na problemy z próchnicą lub wskutek nieszczęśliwego wypadku utracili naturalne zęby, a których jednocze-śnie przeraża wizja noszenia niestabilnej sztucznej protezy. 

Implanty można stosować u prawie wszystkich osób, u których został zakończony proces rozwoju kości. Nawet u osób starszych rzadko występują przeciwwskazania do stosowania implantów. Najważniejsze wymagania, jakie muszą być spełnione to dobry stan kości i ich objętość, prawidłowo przebiegający proces gojenia oraz zachowanie odpowiedniego poziomu higieny jamy ustnej. Ostateczna decyzja co do wyboru terapii może być podjęta wyłącznie po konsultacji z lekarzem stomatologiem.

Sample image
Sample image