Twój uśmiech - Twoją wizytówką

phone

 601 149 147

 

PROTETYKA JEDNEGO DNIA

ONE VISIT DENTISTRY

CEREC SIRONA 

 

Jak wygląda leczenie CEREC - one visit dentistry?

camera

1. Skanowanie

Skanowanie zębów przy pomocy kamery wewnątrzustnej zastępuje tradycyjny i lekko przestarzały wycisk, z użyciem masy, aplikowanej doustnie na łyżce wyciskowej. Technologia ta charakteryzuje się dużo większą dokładnością, nie powoduje dyskomfortu odczuwanego przez pacjenta w przypadku zaklejania zębów masą wyciskową i zajmuje dużo mniej czasu. Obraz, uzyskany z kamery, stanowi trójwymiarowe zdjęcie i idealny cyfrowy model fragmentu jamy ustnej.

restore

2. Projektowanie

Lekarz specjalista, wykorzystując skan, projektuje najkorzystniejszą formę odbudowy z uwzględnieniem cech charakterystycznych pacjenta oraz odległości dla poszczególnych zębów. Wspiera go w tym algorytm matematyczny zawarty w systemie  CEREC, który może zaproponować odbudowę w prawidłowych relacjach z zębami sąsiednimi i przeciwstawnymi. Lekarz weryfikując etap projektowania, bierze pod uwagę: granice preparacji, położenie, przebieg i głębokość bruzd, wysokość i kształt guzków, punktów i płaszczyzn stycznych itp.

cached

3. Frezowanie

Przeniesienie wzoru cyfrowego na płaszczyznę realną odbywa się we frezarce cyfrowej i przy użyciu bloczków do frezowania. Wykonanie może trwać, w zależności od wielkości pracy, od kilku do kilkunastu minut. Frezarka jest kluczowym elementem procesu gwarantując, iż dokładność przeniesienia idealnego projektu, będzie miała tolerancję nieosiągalną w procesie tradycyjnym, czyli do 25 mikronów!

lock

4. Cementowanie

Gotową rekonstrukcję cementuje się zgodnie z procedurą właściwą dla prac pełnoceramicznych. I gotowe. Cała wizyta odbudowy protetycznej  jednego zęba trwa od 1 do 2 godzin w zależności od wyboru materiału z jakiego wykonana jest praca i stopnia trudności danej pracy.

Sample title

Dzięki zaawansowanej technologii CEREC pacjenci mogą zrekonstruować uzębienie już podczas jednej wizyty u stomatologa. Przy pomocy systemu CAD/CAM uzupełnienia pełnoceramiczne w postaci koron, licówek i wypełnień Inlay lub Onlay są opracowywane w ciągu mniej niż 2 godzin. Osoby chcące poddać się leczeniu stomatologicznemu coraz chętniej wybierają ów system, ponieważ nie muszą czekać na rekonstrukcję kilka czy kilkanaście dni. Dzięki wirtualnemu projektowaniu otrzymują odbudowę protetyczną wykonaną precyzyjnie, a przede wszystkim szybko.

W przeszłości pacjent, który chciał odzyskać piękny uśmiech, musiał spędzać na fotelu u stomatologa wiele długich godzin. W przypadku osób z częściowym lub całkowitym bezzębiem, odbudowanie braków wymagało ogromnych kosztów, a przede wszystkim czasu. Gipsowy model uzębienia pacjenta wędrował do pracowni protetycznej, w której technik wytwarzał uzupełnienie (proces polegał na specjalnej technice wypalania). Następnie praca protetyczna trafiała do gabinetu dentysty, gdzie pacjent ją mierzył. Jeśli odbudowa wymagała korekty, po powrocie do pracowni technik odpowiednio ją przycinał i po poprawkach wracała do gabinetu stomatologa, gdzie pacjent ponownie ją mierzył. W ten sposób cały proces tworzenia odbudowy protetycznej wymagał nierzadko 2, a nawet 3 wizyt.

Sample media

Dzięki systemowi CEREC możemy zaoferować pacjentom jednowizytowe leczenie stomatologiczne – dzięki własnej pracowni protetycznej. Zaawansowana technologia obrazowania 3D umożliwia nam szybkie i precyzyjne wytworzenie szeregu wypełnień ceramicznych, począwszy od licówek i koron, przez wypełnienia typu Inlay i Onlay, a skończywszy na wielopunktowych mostach oraz pracach na implantach

ZALETY leczenia systemem CEREC 

Eliminacja wycisku – Kilka sekund, które stomatolog poświęci na wykonanie trójwymiarowego obrazu ubytku zastąpiło nieprzyjemny silikonowy wycisk 

Eliminacja uzupełnień tymczasowych – Odbudowa ceramiczna jest tworzona zaledwie w kilka minut z litych bloczków ceramicznych, dzięki czemu nie trzeba czekać na wynik pracy pracowni protetycznej 

Dokładność – doskonałe odwzorowanie powierzchni ubytku pozwala na uniknięcie wielokrotnych poprawek. 

Natychmiastowe uzupełnienie – W chwili, gdy nowa część naszego zęba jest już gotowa stomatolog może od razu przystąpić do umieszczenia jej we właściwym miejscu, dzięki czemu w chwili wyjścia z gabinetu ząb jest jak nowy. 

Naturalność i wyjątkowa estetyka – dzięki zastosowaniu Cerec można uniknąć problemów często pojawiających się w przypadku zastosowania tradycyjnych metod. Ząb ma naturalny wygląd, szyjki zębowe wyglądają zdrowo, dziąsła nie sinieją. 

Nie wywołuje alergii – Bardzo ważne jest to, że materiały używane do wypełnień są w pełni biokompatybilne i nie grozi nam alergia. 

Metoda CEREC jest idealna dla osób, które pragną odzyskać swój naturalny uśmiech w krótkim czasie, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik i bez obaw o komplikacje.

CEREC -one visit dentistry

Korony i licówki pełnoceramiczne w jeden dzień możemy wykonać dzięki technologiom dostępym w naszym gabinecie. 

Feature Media

Skaner cyfrowy - wyciski bez masy wyciskowej

Skaner 3D służy do pobierania trójwymiarowych, wirtualnych wycisków. Urządzenie pozwala zarejestrować sytuację w jamie ustnej pacjenta, a następnie przesłać plik do wewnętrznej pracowni protetycznej Kliniki Stomatologicznej DENTYLION, która na jego podstawie wykona odbudowę na tej samej wizycie pacjenta. Technologia pobierania obrazów zastosowana w systemie bazuje na ponad 30-letnim doświadczeniu Sirony w dostarczaniu rozwiązań CAD/CAM. Skaner cyfrowy pozwala na wygodne i proste pobranie niezwykle precyzyjnych skanów cyfrowych Skanowanie wewnątrzustne. Przed projektowaniem wykonuje się rejestrację opracowanych zębów wewnątrzustną kamerą skanującą. Skanowanie zębów filarowych i przeciwstawnych zastępuje tradycyjny wycisk i nazywane jest wyciskiem wirtualnym. Wycisk wirtualny przewyższa wycisk tradycyjny, bowiem rejestruje tkanki twarde i miękkie w prawidłowym położeniu nie zmienionym uciskiem masy wyciskowej. Nie zmienia relacji między zębami i tkankami miękkimi. Odwzorowuje z większą precyzją relacje zębów przeciwstawnych i nie doprowadza do elastycznej deformacji jak to się dzieje podczas pobierania tradycyjnego wycisku. Wynik skanowania jest rejestrowany i archiwizowany przez komputer systemu Cerec.

Feature Media

Oprogramowanie CEREC SW-projektowanie, dokładność, jakość systemu 

Profesjonalne oprogramowanie CEREC SW pozwala na doskonałe wykonanie każdej pracy protetycznej w Klinice Stomatologicznej DENTYLION. W trakcie projektowania na ekranie komputera, system Cerec proponuje odbudowę w prawidłowych relacjach z zębami sąsiednimi i przeciwstawnymi posługując się punktami referencyjnymi wskazanymi przez lekarza. Lekarz zaznacza rownież granice preparacji, położenie, przebieg i głębokość bruzd, wysokość i kształt guzkow, punktow i płaszczyzn stycznych, położenie i przebieg rownik, poddają te parametry ocenie oprogramowania systemu Cerec .

Feature Media

Frezarka do porcelany

Po procesie skanowania i projektowania, który trwa kilka do kilkunastu minut, następuje dobór wielkości i odcienia kostki porcelanowej. Dostępne są kostki jedno i wielokolorowe. Następnie drugi element systemu Cerec , cyfrowa frezarka, wykonuje rekonstrukcję w czasie kilkunastu minut z dokładnością do 25 mikronow! Prędkość szlifowania jest optymalizowana przez oprogramowanie i uzależniona jest od parametrów ustawionych przez użytkownika np. miejsce pozostawione na glazurę lub cement. Najwyższą precyzję wykonania zapewnia kontrola zużycia narzędzi frezujących przed rozpoczęciem każdego procesu szlifowania.

Feature Media

Przygotowanie  koron , licówek w piecu do porcelany

Po wyfrezowaniu pracy protetycznej następuje jego charakteryzacja. Indywidualny charakter każdej korony wykonywany jest ręcznie , co pozwala uzyskać  idealny efekt leczenia.