Wspierają nas najnowocześniejsze technologie 

Do leczenia pacjentów zaprzęgamy najnowsze technologie. Jesteśmy na bieżąco z najnowszymi trendami w leczeniu . Gwarantuje to obsługę na najwyższym poziomie


Feature Media

Orthophos SL 3D

Aparat RTG ORTHOPHOS SL do obrazowania zewnątrzustnego, którego premiera miała miejsce podczas targów IDS w maju 2015r. Podczas jednej ekspozycji otrzymuje się kilka tysięcy obrazów źródłowych, z których automatycznie wybierana jest najostrzejsza warstwa zębów oraz struktur sąsiadujących celem uzyskania maksymalnej ilości informacji diagnostycznych, nawet w skomplikowanych anatomicznie przypadkach oraz po drobnych błędach przy pozycjonowaniu. Pozwala w trójwymiarze zobrazować całą jamę ustną co pozwala na bardzo dokładną diagnozę

Feature Media

Hyperion 

Dzięki zdjęciu, które natychmiast po wykonaniu pojawia się na monitorze komputera, istnieje możliwość obróbki zdjęcia, dzięki czemu lekarz może precyzyjnie i wyraźnie obejrzeć interesujący go rejon. Lekarz kompleksowo diagnozuje Pacjenta i może zaproponować pełen plan leczenia. Jest to nowoczesne i bardzo bezpieczne urządzenie, do wykonywania zdjęć rentgenowskich takich jak: panorama uzębienia jest to zdjęcie wszystkich zębów i okolicznych struktur.

Feature Media

Radiowizjografia - cyfrowy system zdjęć RTG

Zastosowany system rentgenowski przy unicie fotela umożliwia natychmiastową diagnostykę. Pacjent ma wykonane zdjęcie RTG bez konieczności wizyt w innych placówkach co znacznie oszczędza czas Naszych Pacjentów i przyspiesza leczenie. 
Jest niezbędny przy prawidłowym leczeniu kanałowym oraz przy usuwaniu zębów, niezbędna do wykrywania ubytków próchnicowych zlokalizowanych na bocznych powierzchniach zębów w czasie kompleksowej diagnostyki zębów. 

Feature Media

Kamera wewnątrzustna

Kamera to jeden z lepszych sposobów wykrywanie ubytków, nie zawsze widocznych w lusterku. Pokazuje w powiększeniu pracę dentysty przed zabiegiem i po zabiegu. Umożliwia ocenę wypolerowania wypełnień. 

Dzięki jej pomocy pacjent ma kompletną dokumentacje medyczną. Pozwala na utrwalanie obrazów tak, by lekarz mógł je uważnie przeanalizować, a pacjent po zabiegu może prześledzić to, co działo się w jego trakcie. 

Wszystkie gabinety w Klinice Stomatologicznej Dentylion są wyposażone w kamery wewnątrzustne.

Feature Media

Skaner cyfrowy - wyciski bez masy wyciskowej

Skaner 3D służy do pobierania trójwymiarowych, wirtualnych wycisków. Urządzenie pozwala zarejestrować sytuację w jamie ustnej pacjenta, a następnie przesłać plik do wewnętrznej pracowni protetycznej Kliniki Stomatologicznej DENTYLION, która na jego podstawie wykona odbudowę na tej samej wizycie pacjenta. 

Feature Media

Oprogramowanie CEREC SW

Profesjonalne oprogramowanie CEREC SW pozwala na doskonałe wykonanie każdej pracy protetycznej w Klinice Stomatologicznej DENTYLION. W trakcie projektowania na ekranie komputera, system Cerec proponuje odbudowę w prawidłowych relacjach z zębami sąsiednimi i przeciwstawnymi posługując się punktami referencyjnymi wskazanymi przez lekarza. 

Feature Media

Frezarka-prace protetyczne w jeden dzień

Drugi element systemu Cerec , cyfrowa frezarka, wykonuje rekonstrukcję w czasie kilkunastu minut z dokładnością do 25 mikronow! 
Prędkość szlifowania jest optymalizowana przez oprogramowanie i uzależniona jest od parametrów ustawionych przez użytkownika np. miejsce pozostawione na glazurę lub cement. 

Najwyższą precyzję wykonania zapewnia kontrola zużycia narzędzi frezujących przed rozpoczęciem każdego procesu szlifowania.

Feature Media

Mikroskop zabiegowy- dokładność leczenia endodontycznego

Praca w mikroskopie zapewnia obraz o znakomitej jakości, dzięki temu łatwo rozróżnić szczegóły podczas zabiegu, co decyduje o sukcesie klinicznym .

Feature Media

Endometr

Umożliwia śródzabiegowy pomiar długości kanału zęba w trakcie każdego leczenia kanałowego. Niezbędny w czasie leczenia u kobiet ciężarnych – umożliwia leczenie endodontyczne bez konieczności robienia zdjęć RTG w okresie ciąży. Decyduje o dokładności leczenia. Jednym z warunków prawidłowego leczenia jest określenie długości kanału. 

Feature Media

Endomotor- xsmart

Maszynowe leczenie kanałowe to nowoczesna metoda szybkiego i skutecznego usunięcia zmienionej zapalnie miazgi zęba lub dawnego leczenia endodontycznego.
 Zalety: 
- krótszy czas zabiegu, 
- zminimalizowane ryzyko złamania narzędzia w kanale,
- precyzyjne opracowanie kanałów i wyeliminowanie bakterii ze wszystkich zachyłków.

Feature Media

Fizjodyspenser- precyzja i bezpieczeństwo zabiegów chirurgicznych

Fizjodyspenser to doskonałe urządzenie do implantologii oraz chirurgii, zapewniające maksymalną precyzję zabiegów. Ma zastosowanie podczas zabiegów na tkankach twardych takich jak: resekcja wierzchołka chirurgiczne przecinanie kości (osteotomia) trepanacja wyrostka zębodołowego modelowanie kości wygładzanie kości implantacja wszczepów zębowych usuwanie zębów mądrości chirurgiczne połączenie odłamów kostnych (osteosynteza) odcinkowe chirurgiczne przecinanie kości (osteotomia)

Feature Media

Mega ISQ- diagnostyka stabilności implantów

Mega ISQ pozwala zmierzyć stabilność implantów, dzięki nieinwazyjnej procedurze, która trwa zaledwie kilka sekund. Dlatego dokładne pomiary stabilności implantów zapewniają sukces leczenia.  Daje to poczucie pewności, bezpieczeństwa i jakości leczenia. 

Feature Media

AIR-FLOW Master Piezon®

Originalna terapia AIR-FLOW® i metoda Piezon®teraz dostępne w Klinice Stomatologicznej DENTYLION, gwarantują zarówno kompletne i skuteczne leczenie profilaktyczne, jak również najwyższy komfort dla pacjenta. Urządzenie AIR-FLOW Master Piezon zapewnia skaling w technologii NO PAIN oraz piaskowanie AIR-FLOW® naddziąsłowe, przydziąsłowe i poddziąsłowe zarówno w płytkich, jak i głębokich kieszonkach. 

Feature Media

Beyond - bezpieczne wybielanie

Wybielanie zębów BEYOND™ to jednorazowy zabieg polegający na nałożenia specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora.  Żel wybielający pod wpływem światła z akceleratora Beyond™ zwiększa szybkość przechodzenia żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielania zębówpoprzez zwiększenie częstotliwości, przy której związki nadtlenku wodoru rozbijają się. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta. 

Feature Media

Sedecja- przyjazna i bezpieczna walka z bólem i strachem przed leczeniem

W naszym gabinecie stosujemy metodę uspokojenia pacjentów przed zabiegami stomatologicznymi - sedacji wziewnej przy użyciu mieszaniny gazów podtlenku azotu i tlenu. Ta niezwykle przyjazna i bezpieczna metoda walki z lękiem i bólem, znajduje zastosowanie w stomatologii oraz w różnych innych dziedzinach medycyny. 

Feature Media

Unity stomatologiczne STERN WEBER- wygoda i komfort wizyty


To podstawowe narzędzia naszej pracy. Wygoda i komfort pacjenta dzięki odpowiednio wyprofilowanej tapicerce unitu oraz ergonomia pracy lekarza zapewnia spokój zabiegowy . Unity wyposażone są także w separator amalgamatu przez co są bezpieczne dla środowiska. 
Dzięki wygodnym unitom stern weber wizyta przebiega w bezpiecznych i komfortowych warunkach   

Feature Media

Kauter- nóż chirurgiczny

Przy pomocy noża elektrochirurgicznego można wykonywać cięcia bez nacisku. Końcówka instrumentu łatwo przenika przez tkankę, umożliwiając przeprowadzenie precyzyjnego, prawie pozbawionego krwawienia cięcia, z możliwością stałej kontroli operowanego miejsca. Dzięki temu urządzeniu występuje wyjątkowo krótki czas gojenia i redukcja do minimum tworzenia się tkanki bliznowatej u pacjenta.
ZASTOSOWANIE NOŻA ELEKTROCHIRURGICZNEGO: -  - gingiwektomia,
- gingiwoplastyka,
- plastyka wędzidełek,
- usuwanie kaptura dziąsła przy ósemkach,
- usuwanie polipów miazgi,
- usuwanie przerostów włóknistych i drobnych guzków, - zmiany na błonach śluzowych,
- zabiegi okienkowe – odsłonięcie niewyrżniętych zębów ze wskazań ortodontycznych,
- hamowanie krwawień – hemostaza,
- koagulacja. 

Feature Media

Łuk twarzowy- dokładna rejestracja zwarcia

Łuk twarzowy ma zastosowanie przy całkowitych rekonstrukcjach zgryzu. Służy do skopiowania położenia szczęk względem stawów i przeniesienia tego położenia do laboratorium protetycznego. Stosując łuk twarzowy osiągamy precyzyjniejsze prace protetyczne, lepiej dostosowane do zgryzu. Przed rozpoczęciem leczenia bardzo ważnym elementem jest odpowiednie planowanie oparte na badaniach pomocniczych m.in. zdjęciach radiologicznych i modelach orientacyjnych. Przy wykonywaniu dużych i rozległych uzupełnień protetycznych ogromne znaczenie ma odpowiednia analiza stawów skroniowo-żuchwowych. Taka analiza jest możliwa jedynie przy użyciu artykulatora i łuku twarzowego. Urządzenia te służą do przeniesienia do laboratorium protetycznego przestrzennego położenia szczęki i żuchwy w stosunku do osi obrotu żuchwy (staw skroniowo-żuchwowy). Praca przy użyciu tych urządzeń jest zalecana zwłaszcza u pacjentów z zaburzeniami w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych (trzaski, bóle w okolicy uszu).

Pracujemy na sprzęcie

Client name
Client name
Client name
Client name
Client name
Client name