Zespół profesjonalistów w Klinice Stomatologicznej DENTYLION

Naszą pasją jest stomatologia ale wiemy, że leczenie to gra drużynowa, gdzie każdy ma swoje miejsce i zna plan taktyczny, którego musi się trzymać. 

Katarzyna Buss-Maleszka

kierownik medyczny kliniki, implantologia, specjalista protetyki stomatologicznej, specjalista protetyki cyfrowej cad/cam, cyfrowe  projektowanie uśmiechu DSD   

W klinice stomatologicznej Dentylion Katarzyna Buss-Maleszka zajmuje się stomatologią estetyczną oraz przywracaniem funkcji narządu żucia poprzez zastosowanie różnych prac protetycznych. Także na implantach. Jest ekspertem protetyki cyfrowej i technologii CAD/CAM. Wykonuje prace pełnoceramiczne w czasie jednej wizyty pacjenta. Ukończyła szkolenie specjalizacyjne z zakresu protetyki stomatologicznej oraz curriculum implantologii PSI. Uczestniczka wielu kursów m.in. z zakresu protetyki, stomatologii zachowawczej, estetyki. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego oraz jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Od niedawna organizatorka i prowadząca kursów dla stomatologów - protetyków.
W wolnych chwilach lubi czytać książki oraz spędzać czas ze swoją rodziną . Jest fanką marki SAAB i psów rasy wilczak czechosłowacki.

Sample title
Feature Media

Anna Płachta

 specjalista protetyki stomatologicznej i cad/cam, specjalista stomatologii zachowawczej i endodoncji, cyfrowe projektowanie uśmiechu DSD

Pani doktor jest absolwentką UM w Łodzi. W 2010 uzyskała specjalizację ze stomatologii zachowawczej z endodoncją a w 2016 - z protetyki stomatologicznej. Poza tym często uczestniczy w kursach pogłębiających wiedzę z innych dziedzin stomatologii. Wykorzystywanie najnowszych osiągnięć techniki stomatologicznych stanowi jej pasję, dzięki czemu zawsze pozostaje w czołówce specjalistów w swych dziedzinach. Jest perfekcjonistką w każdym względzie.  W Klinice stomatologicznej Dentylion zajmuje się przede wszystkim leczeniem endodontyczym w mikroskopie wraz jednoczesną odbudową protetyczną, leczeniem zachowawczym dorosłych i starszych dzieci oraz zaawansowanym leczeniem protetycznym w tym CAD/CAM oraz DSD- cyfrowym projektowaniem uśmiechu .
  W wolnym czasie czyta książki, najchętniej poszerzające wiedzę o świecie, chodzi na koncerty, kocha spacery po górach.

Feature Media

Bogumiła Pietras-Grajnert

stomatologia ogólna dzieci i dorosłych

Doktor Bogumiła Pietras-Grajnert zajmuje się stomatologią dziecięcą oraz leczeniem zachowawczym i endodontycznym. Kompleksowo podchodzi do problemów pacjentów, gwarantując profesjonalną obsługę. Uczestniczy w wielu szkoleniach stomatologicznych m.in. dotyczących opieki stomatologicznej nad kobietą ciężarną oraz problemów związanych z estetyką. 
Prywatnie uwielbia podróże oraz taniec, przede wszystkim salsę. Wolne chwile spędza na rowerze albo eksperymentując w kuchni.

Feature Media

Magdalena Figiel

specjalista protetyki stomatologicznej oraz magister fizjoterapii

Doktor Magdalena Figiel  jest doświadczonym lekarzem. Zajmuje się przede wszystkim zaawansowanym leczeniem protetycznym, zachowawczym oraz  rehabilitacją układu narządu żucia. W swojej codziennej praktyce stosuje diagnostykę łukiem twarzowym. Jej pasją jest edukowanie młodych lekarzy stomatologów i wzbogacanie ich wiedzy o wszelkie nowinki ze świata medycznego.  Prywatnie interesuje się podróżowaniem po dalekich krajach.  

Feature Media

Maciej Zieliński

endodoncja mikroskopowa, periodontologia, stomatologia ogólna dzieci i dorosłych

Lekarz stomatolog zajmujący się stomatologią ogólną, endodoncją mikroskopową  oraz chirurgią. Doktor jest absolwent Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Drogę rozwoju zawodowego wiąże z dziedziną implantologii, kształcąc się w kierunku tej specjalizacji. Stale podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach naukowych.

Feature Media

Tomasz Piętka

doktor nauk medycznych, specjalista chirurgii stomatologicznej i chirurgii szczękowo- twarzowej

Doktor nauk medycznych Tomasz Piętka jest specjalistą w zakresie chirurgii szczękowo-twarzowej oraz chirurgii stomatologicznej . W klinice Stomatologicznej Dentylion zajmuje się przede wszystkim leczeniem implantologicznym oraz zabiegami w zakresie tkanek twardych (usuwanie zatrzymanych zębów, przeszczepy kości, sterowana regeneracja kości, resekcje, hemisekcje , podnoszenie dna zatoki itp. ) oraz miękkich ( laserowe zabiegi w obrębie jamy ustnej ). Jego wieloletnie doświadczenie pozwala mu zajmować się nawet najtrudniejszymi przypadkami.  Uczestniczy w wielu kursach naukowych dotyczących leczenia implantologicznego i chirurgicznego na całym świecie oraz sam je prowadzi..

Feature Media

Aleksandra Chlebicz

stomatologia ogólna dzieci i dorosłych

Absolwentka Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zajmuje się stomatologią dziecięcą, ale także leczeniem zachowawczym dorosłych, endodoncją oraz stomatologią estetyczną, gwarantując profesjonalną obsługę.
Nieustannie poszerza swoją wiedzę na kursach i szkoleniach. Prywatnie jest bardzo spokojną i cierpliwą osobą. 
Wolny czas spędza z dobrą książką lub filmem, uwielbia podróże oraz gotowanie.

Feature Media

Anna Jersak

higienistka stomatologiczna,  

Pani Anna  jest dyplomowaną higienistką stomatologiczną . Absolwentka Medycznego Studium Zawodowego w Łodzi, uczestniczka wielu szkoleń  i konferencji  dla higienistek stomatologicznych a wreszcie prowadząca zajęcia dla higienistek. Jest członkiem  PSHS. Wykonuje profesjonalne zabiegi profilaktyczne z zakresu  higienizacji i profilaktyki. Specjalizuje się w promocji  higieny stomatologicznej w gabinecie , instruktażu higieny jamy ustnej. Jest wykładowcą w SKK Łódź gdzie kształci przyszłe asystentki i higienistki stomatologiczne. Swoja pracę wykonuje z zaangażowaniem i dokładnością okraszając pięknym uśmiechem.
Zainteresowania to podróże ,sport i muzyka. 

Feature Media

Anna Drękowska

higienistka stomatologiczna

Pani Anna Drękowska w naszej klinice pełni funkcję specjalistki od higieny jamy ustnej, profilaktyki oraz wybielania zębów. To ona zadba o idealną czystość jamy ustnej, nauczy jak prawidłowo szczotkować zęby oraz przeprowadzi zabiegi profilaktyczne chroniące przed próchnicą. Dba o aseptykę miejsca pracy oraz o komfort pacjentów w czasie wizyty W pracy ceni sobie możliwość asysty na cztery ręce przy wszystkich zabiegach z zakresu stomatologii i chirurgii. Po pracy aktywnie spędza czas z rodziną na wycieczkach rowerowych . Interesuje się kinem i muzyką.

Feature Media

Dorota Kosakiewicz

higienistka stomatologiczna, asystentka implantologiczna,  

Dla Pani Doroty praca to również pasja. Zawsze uśmiechnięta i gotowa do pomocy. Jest prawą ręka lekarza przy zabiegach implantologicznych i protetycznych.  Czynnie asystuje przy zabiegach stomatologicznych oraz dba o czystość i sterylność naszej placówki. Ciągle doskonali swoje umiejętności na szkoleniach z zakresu : profilaktyki, implantologii i stomatologii. W wolnych chwilach spędza czas z przyjaciółmi. Interesuje się cukiernictwem, filmem i muzyką.

Feature Media

Izabela Nowak

asystentka stomatologiczna

Pani Iza jest dyplomowaną asystentką stomatologiczną. Asystuje przy zabiegach na cztery ręce lekarzom kliniki Dentylion. Dba o czystość i sterylność narzędzi. Rozszerza swoją wiedzę w zakresie technik protetycznych, wykorzystywania technologii CAD/CAM oraz rozwiązań przy wadach zgryzu. W wolnych chwilach spędza czas z rodziną i przyjaciółmi. Jest mistrzem gier planszowych. 

Feature Media

Joanna Donajczyk

asystentka stomatologiczna,  

Pani Asia jest dyplomowaną asystentką stomatologiczną. Aktualnie kształci się na kierunku fizjoterapia w Społecznej Akademii Nauk. Najczęściej Panią Asie można spotkać przy zabiegach stomatologii ogólnej i endodoncji. Ponieważ jest komunikatywna i uwielbia bezpośredni kontakt z pacjentem, można ją również spotkać w rejestracji. Prywatnie lubi spędzać czas w gronie przyjaciół. Uwielbia podróże i aktywne spędzanie wolnego czasu. 

Feature Media

Żaneta Grzesiak

asystentka procesu CAD/CAM

Pani Żaneta zwykle asystuje w trakcie wykonywania prac protetyki jednego dnia. Zawsze miła i uśmiechnięta pomaga w wykonaniu technicznych etapów prac protetycznych. Czasem przejmuje stery na recepcji. W wolnych chwilach spędza czas z rodziną, wykonuje biżuterię i szlifuje swoje zdolności plastyczne.

Feature Media

Magdalena Bryl-Klocek

rejestratorka medyczna,

Zajmuje się telefoniczną obsługą pacjenta oraz trzyma ster na recepcji. Odpowie na każde Państwa pytanie oraz zawsze chętnie ustali dogodny termin wizyty. Pani Magda w wolnych chwilach lubi projektować oraz szyć stroje. Uczestniczy w kursach dotyczących profilaktyki w stomatologii.

Feature Media

Aleksandra Racięcka-Jasny

rejestratorka medyczna

Pani Ola  zajmuje się telefoniczną jak i bezpośrednią obsługą pacjenta. Uczęszcza na szkolenia aby doskonalić i podnosić standardy w kontakcie z pacjentami. Chętnie pomoże przy wyborze odpowiedniej szczoteczki oraz produktów do higieny jamy ustnej. Zawsze uśmiechnięta i bardzo miła.
Prywatnie interesuje się dekoracją wnętrz oraz technikami odnawiania mebli. Z pasją zbiera białą porcelanę.

Feature Media

Bartłomiej Maleszka

manager kliniki stomatologicznej dentylion,

Szara eminencja gabinetu. Podobnie jak basista w kapeli muzycznej, tak i on, w gabinecie, stara się, w nienarzucający się sposób pilnować rytmu, zgrania i tonacji w jakiej gra cały zespół. W razie pytań dotyczących polityki i funkcjonowania kliniki pozostaje do Państwa dyspozycji. Na codzień uwielbia zatracać się w muzyce (graniu i słuchaniu), spędzać czas z rodziną i wspólnie szkolić się wraz ze swoją wilczą, czworonożną przyjaciółką.