Wybielanie lampą – czy warto się na nie zdecydować?
Spis treści
Zależy Ci na szybkim uzyskaniu pięknego uśmiechu? Jeśli tak, zainteresuje Cię wybielanie lampą, które powoduje natychmiastowe rozjaśnienie zębów o przynajmniej kilka odcieni. To metoda, która zapewnia najbardziej spektakularne efekty w najkrótszym czasie. Co więcej, jest ona maksymalnie bezpieczna i bardzo zaawansowana technologicznie, dlatego nie musisz obawiać się żadnych skutków ubocznych.
Wybielanie lampą – na czym polega? Jak przebiega?
Na początku wybielania lampą aplikuje się koferdam w płynie, czyli preparat ochronny. Dzięki niemu dziąsła są zabezpieczone przed poparzeniem. Następnie aplikuje się żel wybielający. Później profesjonalna lampa emituje zimne światło, które sprawia, że ów żel sprawnie przechodzi przez szkliwo zębów do zębiny. Aktywuje to proces utleniania przebarwień, które przy okazji rozbijane są na mniejsze. Dodajmy, że żel wybielający bazuje na nadtlenku wodoru, który nie powoduje destrukcji tkanek zęba. Zmniejsza on również wrażliwość zębów po przeprowadzeniu zabiegu.
Wybielanie zębów lampa trwa od 30 do 60 minut i nie wywołuje żadnego bólu. Po jego wykonaniu trzeba przez dwie doby prowadzić tzw. białą dietę. Polega ona na niespożywaniu barwiących produktów, takich jak np. kawa, herbata czy cola. Nie należy też palić papierosów.
Dlaczego warto zdecydować się na wybielanie lampą?
Wybielanie lampą pozwala uzyskać zęby jaśniejsze od 4 do 15 odcieni. Efekty takiej metody widoczne są od razu i utrzymują się przez minimum 2 lata, a zwykle przez kilka. Sporo tu zależy od stosowania się do zaleceń lekarza, a przede wszystkim od nawyków żywieniowych. Nie mniej istotna jest codzienna, prawidłowa higiena jamy ustnej. Przy pomocy profesjonalnej lampy można usunąć przebarwienia, np. po kawie, herbacie, tytoniu czy lekach. Lampa doskonale radzi sobie z większością z nich. Co więcej, zęby stają się bielsze nie tylko na zewnątrz, ale również i wewnątrz. Nie trzeba się martwić także o to, że zimne światło podrażni nerwy. Nie wytwarza ono ani promieniowania UV, ani ciepła. Ponadto zastosowany żel wybielający nie wpływa negatywnie na szkliwo. Cały zabieg nie powoduje żadnego dyskomfortu i nie wymaga robienia niczego w domu (np. aplikowania nakładek).
Przeciwwskazania do wybielania lampą
Istnieją pewne przeciwwskazania do wybielania lampą. Mimo że jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów rozjaśniania zębów, nie jest on wskazany u kobiet w ciąży oraz pań karmiących piersią. Nie powinno się go przeprowadzać również u osób poniżej 16. roku życia, a tym bardziej u najmłodszych pacjentów z zębami mlecznymi. Nie wolno go wykonywać także u osób ze zniszczonym szkliwem, chorobami i stanami zapalnymi dziąseł, a także u pacjentów z niewyleczonymi ubytkami.
Dowiedz się więcej
Temat wybielania lampą jest obecnie bardzo modny. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o nim więcej, zachęcamy do wizyty w Dentylionie. Opowiemy Ci o szczegółach dotyczących jego przebiegu, zdradzimy Ci też, co robić, aby efekty utrzymywały się jak najdłużej. Skontaktuj się z nami i zadzwoń na numer 601 149 147 lub wypełnij formularz na stronie!
Halitoza to medyczne określenie nieprzyjemnego zapachu z ust, który nie ustępuje nawet po dokładnym szczotkowaniu, płukaniu czy nitkowaniu zębów. Przykrą woń z ust można wyczuć podczas wydychania powietrza. Przypadłość […]
Czy wyrywanie ósemek jest konieczne? Co zrobić, żeby uniknąć ekstrakcji? Zapraszamy do wpisu. Kiedy usuwa się ósemki? Ósemki to zęby, które często wymagają ekstrakcji. Dzieje […]
Zmiany próchnicowe czy urazy mechaniczne mogą doprowadzić do odsłonięcia miazgi. Bardzo często w takich sytuacjach istnieje konieczność przeprowadzenia leczenia kanałowego, które w naszej klinice zawsze wykonujemy pod mikroskopem, przez co w wielu […]